Te zoterosh nje restorant dhe te mos provosh dot asgje?!!

Te kesh alergji ndaj ushqimeve eshte nje sfide me vete sepse ne cdo moment duhet te jesh shume vigjilent per te pare dhe per te pyetur rreth perberseve te ushqimit. Me shume kenaqesi do te donim te ndanim me ju situata nga jeta jone per alergjine e nje personi shume te rendesishem per ne. Ashtu […]

Ushqyerja e trupit tuaj me ushqime deti

  Kur bëhet fjalë për ushqimin e trupit tonë, ushqimet e detit janë një thesar i lëndëve ushqyese thelbësore. Nga acidet yndyrore omega-3 te proteinat dhe një sërë vitaminash dhe mineralesh, bujaria e detit ofron një mori përfitimesh shëndetësore. Le të zhytemi në arsyet pse përfshirja e ushqimeve të detit në dietën tuaj mund të […]

Cfare mund te bejme ne rastet kur hala ju ngec ne fyt?

Te hash peshk te gatuar eshte nje nder kenaqesite me te madhe qe nje individ mund te marri ne fund te nje jave te lodhshme. Qofte ai peshk i skuqur, ne zgare ose ne furre me perime te stines. Cdo gje shkon per bukuri me te qeshura me njerezit e zemres me goten e veres […]

0
    0
    Porosia ime ( My Order )
    Shporta juaj është bosh (Cart Empty)Kthehu te dyqani( Back to products)